Menü Bezárás

Hirdetések 2021. 02. 07., Évközi 5. vasárnap

Ezen a héten a következőkre emlékezünk a liturgiában:

szerdán – Szt. Skolasztika szűzre,

csütörtökön – a Lourdes-i Szűz Máriára, (aznap tartjuk Betegek Világnapját).

Közeledik a Betegek Világnapja, sok helyen ekkor szokták kiszolgáltatni templomban a betegek szentségét. Marton Zsolt püspökünk úgy rendelkezett, hogy ennek az időpontját halasszuk el a járvány utáni időszakra. Termesztésen egyénileg továbbra is feladható a szentség szükség esetén.

Ezen a héten tizennegyedik alkalommal tartják a Házasság hetét. Az országos rendezvénysorozat célja, hogy felhívja a figyelmet a házasság, a család értékeire és fontosságára, valamint, hogy segítséget nyújtson a házasságra készülőknek vagy a párkapcsolati problémákkal szembesülőknek. Imádkozzunk a házastársi és családi hivatásokért!

Febr. 13-án szombaton délelőtt 9 órakor a felsőgödi templomban Marton Zsolt megyéspüspök, az MKPK Családügyi Bizottságának elnöke szentmisét mutat be „Házaspároknak a házaspárokért”. A felsőgödi plébánia honlapján várják a regisztráló házaspárokat, akiknek külön helyet biztosítanak és kis ajándékkal kedveskednek. Kérik, a házaspárok jelezzék azt is, ha ebben az évben valamilyen kerek évfordulót ünnepelnek.

Az egyházközségünk 6 alkalmas jegyesoktatást indít azoknak a pároknak, akik idén (2021-ben) szeretnének a házasság szentségében részesülni a templomunkban. A jegyesoktatás felkészítés és nélkülözhetetlen eleme a házasságkötésnek. Nincs lehetőség az idő közbeni csatlakozásra! Tematikája: Házastársi kommunikáció, gyermekvállalás, konfliktuskezelés, kiegyensúlyozott kapcsolatépítés, házasság szentsége, lelki élet a házasságban. Vezetők: Városi Éva (mentálhigiénés szakember) és Szaniszló atya, plébános. Jelentkezni lehet személyesen a plébánián vagy telefonon, illetve e-mailben február végéig.

Az Új Ember katolikus hetilap fordításban közli Ferenc pápa december 2-i katekézisét, amely az imáról és az áldásról szólt. Ekkor mondta: „A világ kezdetén tehát azt az Istent találjuk, aki megáld, vagyis aki „jót mond”.

A vallásos családok hetilapja, a Keresztény Élet Bánk József cikkével gondolkodtat el a Lourdes-i Mária-jelenésekről és a gyógyulásról.

A Mértékadó ismerteti a Traumáinkon Innen és Túl dokumentumfilmet, amely Böjte Csaba szerzetes biztatására készült.

Isten éltessen minden Aranka, Lívia és Bálint nevű testvéreinket és mindazokat, akik a héten ünneplik születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

Minden imát, segítséget a templomban, a plébánián, minden munkát, adományt és jóindulatot nagyon szépen köszönünk! Isten fizessen meg!

 

„Jaj nekem, ha Téged én Uram, nem ismertetlek meg az emberekkel!”

Jordan atya, a szalvatoriánus szerzetesrend alapítója lelki naplójából

 

Ferenc pápa Apai szívvel kezdetű apostoli levele Szent Józsefről

Dolgozó apa

A Szent Józsefet jellemző egyik vonás, mely az első szociális enciklika, XIII. Leó Rerum Novaruma óta nagy hangsúlyt kapott, az ő munkával való kapcsolata. Szent József ács volt, aki becsületesen dolgozott, hogy családja megélhetését biztosítása. Jézus tőle tanulta meg annak értékét, méltóságát és örömét, hogy az ember a saját munkájával megkeresett kenyeret eszi.

Korunkban, amikor úgy tűnik, hogy a munka ismét sürgető társadalmi kérdéssé válik, és a munkanélküliség olykor megdöbbentő méreteket ölt, még olyan országokban is, ahol évtizedeken át bizonyos mértékű jólétben éltek az emberek, meg kell értenünk – új tudatossággal – a méltóságot adó munka értelmét, melynek József példamutató védőszentje.

A munka az üdvösség művében való részvétellé válik, alkalommá Isten országa eljövetelének felgyorsítására, az ember képességeinek és tulajdonságainak kifejlesztésére, hogy a társadalom és a közösségépítés szolgálatába állítsuk őket. A munka lehetővé teszi nemcsak önmagunk megvalósítását, hanem mindenekelőtt a társadalom eredendő alapsejtének, a családnak a kibontakozását. Az a család, ahol nincs munka, jobban ki van téve nehézségeknek, feszültségeknek, szakadásoknak, sőt a felbomlás kétségbeesett és kétségbeejtő kísértésének. Hogyan beszélhetnénk az emberi méltóságról anélkül, hogy el ne köteleznénk magunkat annak érdekében, hogy mindenkinek legyen lehetősége a méltó megélhetésre?

Az a személy, aki dolgozik, bármi legyen is a feladata, magával Istennel működik együtt, és bizonyos mértékben a körülöttünk lévő világ teremtőjévé válik. Korunk válsága, mely gazdasági, társadalmi, kulturális és spirituális válság, mindenki számára felhívást jelenthet a munka értékének, fontosságának és szükségességének újrafelfedezésére, hogy elkezdődjön egy új „normalitás”, amelyben senki sincs kirekesztve. Szent József munkája arra emlékeztet bennünket, hogy maga az emberré lett Isten sem vetette meg a munkát. A munka elvesztésének, mely sok testvérünket és nővérünket sújtja, és amely az utóbbi időben csak fokozódott a koronavírus-járvány miatt, figyelmeztetésül kell szolgálnia arra, hogy átgondoljuk prioritásainkat. Kérjük Szent Józsefet, a munkást, hogy megtaláljuk a módját annak, hogy elkötelezetten kijelenthessük: egyetlen fiatal, egyetlen ember, egyetlen család se legyen munka nélkül!