Közösségek

Bibliakör: Kéthetente hétfőnként találkoznak, beszélgetnek az evangéliumról. Igyekeznek jobban megismerni, megérteni a Bibliát.

Fiatal házasok csoportja: Havi rendszerességgel találkoznak. Beszélgetnek az aktuális evangéliumról, elmélkedés, szentségimádás.

Gyermekkórus: Gyerekekből és fiatalokból áll, akik a diák szentmiséken énekelnek.

Ifjúsági hittan csoport: Megbérmált fiatalokból álló csoport. Fontos, hogy a bérmálkozás ne a vége legyen az egyházi életben való részvételnek, hanem segítse a fiatalokat a közösségbe való beépülésben. Ők is felelősségteljesen bekapcsolódnak az egyházközség által szervezett rendezvényekbe, programokba. Heti rendszerességgel tartanak találkozókat.

Karitász: https://karitasz.hu/rolunk/tortenetunk
A Sződligeti csoport havi rendszerességgel tart ruhaosztást. Karácsonykor és húsvétkor élelmiszer adományt osztanak szét a rászorulók között.

Katolikus Kórus: Heti rendszerességgel tartanak próbákat, a vasárnap esti szentmisén ők vállalják a zenei szolgálatot.

Ministránsok: A ministráns szó a latin ministrare igéből származik, amely az asztalnál való szolgálatot jelent. Ez a szolgálat már az Egyház történetének kezdetén szükségessé vált. Olyan fiatalok látták el, akik teljes szívükből szerették az Urat, és fenntartás nélkül akarták szolgálni. Tevékenységük fő gondolata a szolgálat volt. Sokáig csak fiúk ministrálhattak, de a II. Vatikáni Zsinattól kezdve lazult ez az elv, s már szép számmal vannak olyan plébániák, ahol vegyesen, fiúk és lányok együtt szolgálhatják az Urat ministránsként.

Viseletük: Fehér ministráns egyenruha

Hetente tartanak találkozókat, ahol próbálják a liturgiai szolgálatot, sportolnak. Nyaranta egy hetes táborban vehetnek részt.

• Ministránsjelöltek- azok a gyerek, akik még elsőáldozás előtt állnak, de éreznek magukban elhivatottságot erre a szolgálatra. A jelöltidő elteltével ministránsokká lesznek avatva és megkapják a ministránsok egyenruháját. Viseletük: Az oldalukon kék-fehér szalag
  • Fő ministránsok- Középiskolás diákok, akik már képesek arra, hogy önállóan vezethessék a ministránsokat. A jelölteknek próbákat tartanak, így készítik fel őket a ministráns avatásra. Viseletük: Fehér ministráns egyenruha + cingulum + nyakba akasztott kereszt

Oltár Egyesület: „Nyugdíjba vonult” férfi ministránsok találkoznak, minden hónap 3. péntekjén. Közös beszélgetés, szentségimádás, elmélkedés szerepel a programjukban.

Rózsafüzér Társulat: Havi rendszerességgel találkoznak, rózsafüzért imádkoznak a szentmisék előtt.

Szép korúak klubja: Nyugdíjas korú testvérek, akik havi rendszerességgel találkoznak, beszélnek, együtt vannak.

Mindegyik csoporthoz lehet csatlakozni, kérjük vegyék fel a kapcsolatot a vezetőkkel vagy a csoport tagjaival!