Magyar Falu Program

Kedvezményezett neve: Alsóvárosi -Szent Miklós Plébánia Hivatal melynek a jogutódja a Sződligeti Római Katolikus Egyházközség

Pályázati felhívás neve (kódszáma): Magyar Falu Program –Egyházi közösségi terek fejlesztése-2022, MFP-EKT/2022

Projekt címe (azonosító száma): A Római Katolikus Egyházközösség Vácdukai kirendeltségében közösségi tér felújítása (3365800810)
Szerződött támogatás összege: 33 149 688 Ft

Támogatás mértéke: 100%

A projekt tartalmának rövid bemutatása:

A vácdukai kirendeltség célja egy komplex felújítás. A 100%-os egyházi tulajdonban levő 122 helyrajzi számú épület jelenleg is használatban van. Mára az épület fénye megkopott jelentős felújításra és a kor követelményeinek megfelelő környezetkímélő megoldásokra van szükség, hogy újra tündököljön és dísze lehessen az egyházi közösségnek. Az egyház célja, hogy épületben részben energetikai korszerűsítéseket, informatikai újításokat, nyílászáró cseréket, külső belső festést és kerítés felújítást végezzen el. Már a tervezés során is fontos szempont volt, hogy az épület felújításakor a környezettudatosság és energiahatékonyság legyen a fő irány. Ezen szemlélet mentén kerültek megtervezésre az épület tetején elhelyezésre kerülő napelemek, nyílászáró cseréi, klíma berendezés kiépítése.

A projekt legkésőbbi befejezési dátuma: 2023.10.31.