Ministránsok

A ministráns szó a latin ministrare igéből származik, amely az asztalnál való szolgálatot jelent. Ez a szolgálat már az Egyház történetének kezdetén szükségessé vált. Olyan fiatalok látták el, akik teljes szívükből szerették az Urat, és fenntartás nélkül akarták szolgálni. Tevékenységük fő gondolata a szolgálat volt. Sokáig csak fiúk ministrálhattak, de a II. Vatikáni Zsinattól kezdve lazult ez az elv, s már szép számmal vannak olyan plébániák, ahol vegyesen, fiúk és lányok együtt szolgálhatják az Urat ministránsként.

Viseletük: Fehér ministráns egyenruha

Hetente tartanak találkozókat, ahol próbálják a liturgiai szolgálatot, sportolnak. Nyaranta egy hetes táborban vehetnek részt.

• Ministránsjelöltek- azok a gyerek, akik még elsőáldozás előtt állnak, de éreznek magukban elhivatottságot erre a szolgálatra. A jelöltidő elteltével ministránsokká lesznek avatva és megkapják a ministránsok egyenruháját. Viseletük: Az oldalukon kék-fehér szalag
  • Fő ministránsok- Középiskolás diákok, akik már képesek arra, hogy önállóan vezethessék a ministránsokat. A jelölteknek próbákat tartanak, így készítik fel őket a ministráns avatásra. Viseletük: Fehér ministráns egyenruha + cingulum + nyakba akasztott kereszt