Menü Bezárás

Hirdetések, 2022. 04. 10., Virágvasárnap

Ma Virágvasárnap 15 órától 17-ig megrendezésre kerül a 4. Nagyböjti Jótékonysági Futás. Szeretettel várjuk a résztvevőket!

Ma Virágvasárnapot ünnepeljük. A szentmiséken megszenteljük a testvérek által hozott barkát. Felhívom a Testvérek figyelmét a nagyböjti gyónás és szent áldozás fontosságára.

Virágvasárnappal nyitjuk meg a Nagyhetet, amelyen még egyszer megfontoljuk üdvösségünknek nagy titkát, Krisztus szenvedését, halálát és feltámadását. Nagycsütörtökön, az esti misével elkezdődik a Húsvéti Szent három nap, ami a húsvétvasárnapi esti dicsérettel végződik.

Nagycsütörtökön, de. 10 órakor a váci piarista templomban Krizma szentelési mise lesz. Este az Utolsó Vacsorára emlékezünk. Felidézzük Jézus szolgáló szeretetét, amellyel megmosta tanítványainak lábát, és átéljük az Oltáriszentség alapítását. Az ünnepélyes szentmise este 6 órakor kezdődik. A szentmise után virrasztunk a börtönbe zárt Jézussal; a szentségimádás este 8 óráig tart.

Nagypénteken Urunk kínszenvedésére és kereszthalálára, az Újszövetség egyetlen áldozatára emlékezünk. Krisztus a mi bűneinkért is szenvedett, és halt meg. A kereszt, mely egykor a szégyen fája volt, Krisztus világot megváltó győzelmének jelévé vált, ezért hódolunk előtte. Egész nap szigorú böjtöt tartunk. A keresztúti ájtatosságot du. 3-tól tartjuk. A nagypénteki szertartás a keresztút után kb. fél 4-kor kezdődik. A szertartás után Jézus sírjánál 20 óráig virrasztás lesz.

Nagyszombaton az Egyház Urunk sírjánál időzik, az Ő szenvedéséről és haláláról elmélkedik. A szentségimádás rendje: de. 9 órától – Oltáregyesület, 9.30 -tól Rózsafüzér Társulat, de. 10.00 -től – Szent Rita Karitász Csoport, de. 10.30-től – énekkar, 11.00-től ministránsok (a délelőtti szentségimádást ők fejezik be), este 7 órától szentségimádás a mise kezdéséig. Du. 4 órakor megszenteljük a hívek által hozott húsvéti ételeket.

A szombat esti liturgia már a Húsvét Vigíliája. Az ősi hagyományok szerint, ezt az éjszakát az Úrnak kell szentelni. Az Evangélium intő szavai szerint, a kezükben égő gyertyát tartó hívek hasonlókká lesznek azokhoz, akik Uruk érkezésére várnak, hogy amikor megjön, ébren virrasztva találja őket. A szentmisére hozzanak magukkal egy-egy szál gyertyát. Az ünnepélyes szentmise este 8 órakor kezdődik a templom előtt a tűzszentelés szertartásával. A szentmise után feltámadási körmenet lesz.

A húsvéti miserend:

Húsvétvasárnap: 8.30, 10.30 (utána tojás keresés lesz gyerekeknek),

Húsvéthétfő: 9.00.

Szerdán ápr. 13-án de. 10-től délig tojásfestésre hívjuk a gyerekeket. Mindenki annyi tojást hozzon, amennyit díszíteni és haza vinni szeretne.

Létrehoztunk egy levelező listát. Akik feliratkoznak ide, azoknak minden héten elektronikusan elküldjük az aktuális hirdetéseket. Aki teheti, éljen a lehetőséggel, hogy minél kevesebb papírt használjunk!

https://c970db23.sibforms.com/serve/MUIEACyPNuQ1c4S-WXVcotOLjZjJe_CUlgn84dyjlMtaxKwTqVoN2PwbK7q_Ixi-fJ7V-PeNS2HwwDjLTiak9-3uCF43VPT_80KTMu2uvw8jwK2lp1-9jlYg9MFhlFKRAWVaG8WG6dBdR5GeYZPKiqv-lpcQlI4pG2YGK7-XcfPngGL0sB-nFg1ro7Nwh1C2jCpoFHa7U4Iyoy9r?fbclid=IwAR2oD9ibuSVx22Z0wPNxnRn0cGebbR5RCezJU1Eqsnd0Ilvwjt5ZrZWhQgY

A Lengyel Kutatóintézet és Múzeum „Nők a lengyel-magyar történelemben” című kiállítását láthatjuk vendégül községünkben. A két első tábla a plébánia kerítésen van elhelyezve. Ehhez hasonlóan a maradék 16 táblából lehet haza vinni és elhelyezni a saját kerítésre. Az elhelyezési címek felkerülnek egy térképre, melynek alapján fel lehet keresni az összes 17 személyt. Játszva tanulhatjuk a történelmet!

Olvassuk a katolikus sajtót! Az Új Ember, katolikus hetilap fordításban közli Ferenc pápa katekézisének folytatását. Mózes haláláról és énekéről mondta: „Mózes életének pontosan ez a lényege: Isten hűsége, mely végig kíséri egész életünket.” Az újságban hosszú beszélgetést olvashatunk Visvaldas Kulbokas kijevi nunciussal.

Isten éltessen minden Zsolt, Gyula, Tibor és Csongor nevű testvéreinket és mindazokat, akik a héten ünneplik születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

“A kereszt a te életed. A kereszt a te üdvösséged. A kereszt a te koronád. A kereszt a te dicsőséged. A kereszt a te reményed. A kereszt a te pajzsod. A kereszt a te oltalmad. A kereszt a te részed. A kereszt a te örömöd.” Boldog Jordan Ferenc, a szalvatoriánus szerzetesrend alapítója lelki naplójából