Hirdetések, 2023. 09. 10., Évközi 23. vasárnap

Ezen a héten a következőkre emlékezünk a liturgiában:

kedden – Szűz Mária szent nevére,

szerdán – Aranyszájú Szent János püspök és egyháztanítóra,

csütörtökön – Szent kereszt felmagasztalására,

pénteken – Fájdalmas Szűzanyára,

szombaton – Szent Kornél pápa és Szent Ciprián püspök vértanúkra.

Most vasárnap szept. 10-én a családos misén lesz ministránsjelölt, ministráns és főministráns avatás. Imádkozzunk a mininstránsainkért!

Most vasárnap szept. 10-én a családos misén tartjuk a táskaszentelést. Gyerekeket és szülőket szeretettel várunk!

Szeretettel hívom a szülőket az értekezletre.

Hétfőn szept. 11-én 17 órakor 3. osztály (elsőáldozók),

17.45-kor 1. osztály,

18.30-kor 2., 5., 6., 7., 8. osztály.

Indul a keresztelés, elsőáldozás, bérmálás felvételére felkészítő felnőtt csoport. Azokat a fiatalokat és felnőtteket, akik szeretnének járulni valamelyik szentséghez, kérjük, jelentkezzenek a plébánián. Az első megbeszélést – találkozót szeptember 15-én 18.30-kor tartjuk a plébánián.

Október 1-jén 15 órakor kezdődő misén lesz nálunk elsőáldozás.

Olvassuk a katolikus sajtót! Az Új Ember közli Ferenc pápa június 7-i katekézisét. Az ötszáz évvel ezelőtt született Kis Szent Terézről beszélt. Itt mondta: „Az ember nem azért lesz keresztény, mert valaki kényszeríti rá, hanem azért, mert megérinti a szeretet.” A Mértékadó fülén Stanislaw Lem idézeteket olvashatunk: „A természetben semmi sem egyszerű.”

„A felebarátot úgy szeretni, mint önmagunkat, többet ér, mint minden égő áldozat.”