Hirdetések, 2023. 12. 31., A Szent Család ünnepe

A karácsonyi ünnepkör Karácsony után még egy hétig tart.

Január 1. (hétfő), Szűz Mária, Isten Anyja főünnepe, a Béke világnapja. A szentmisét 11.00-kor tartjuk.

Január 6-án Vízkeresztkor, a Három Királyok ünnepe, a megszületett Jézus világ előtti megjelenésének az ünnepe (parancsolt ünnep). A három király jelképezi a világ minden részét, akik a megszületett Megváltót jönnek meglátogatni. A szentmisét 18.00-kor tartjuk.

Szeretettel hívunk mindenkit a Háromkirályok felvonulásra!

Január 7-én (vasárnap) 14.00.-kor gyülekező a főtéren a templomnál! A felvonulás megérkezése 16.00-kor ünnepélyes lezárással lesz. Menet közben karácsonyi énekeket éneklünk. Az összes résztvevő a három király udvarát eleveníti fel. MINDENKIRE SZÜKSÉG VAN!

Január 6-án szombaton de. 8.30-tól beteglátogatás lesz. Új betegeket a sekrestyében lehet bejelenteni.

Vízkeresztkor kezdődik a házszentelés. Házszentelés időszakában szeretném az isteni áldással meglátogatni a plébániánk minden családját és megszentelni a házakat. Szeretném kérni, hogy minden család, aki kér házszentelést, iratkozzon fel megfelelő időpontra a templom hátulján található listára. A házszentelésre elő kell készíteni az asztalra keresztet, két gyertyát és a Szentírást.

Isten éltessen minden Fruzsina, Ábel, Benjamin és Boldizsár nevű testvéreinket és mindazokat, akik a héten ünneplik születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

„Kezdjetek új életet, az összeszedettség és ima életét!”