Hirdetések, 2024. április 7., Húsvét 2. vasárnapja, az Isteni Irgalmasság vasárnapja

Most vasárnap 15 órakor tartjuk az Isteni Irgalmasság áhitatot taizé-i ima formájában. Mindenkit szeretettel várunk!

Ezen a héten a következőkre emlékezünk a liturgiában:

hétfőn – Urunk születésének hírüladására (Gyümölcsoltó Boldogasszony főünnepe). A szentmisét 18 órakor tarjuk, melynek keretében a befogadás szertartása lesz a szentségek fogadására készülő felnőtteknek.

csütörtökön – Szent Szaniszló püspök és vértanúra.

Vasárnap április 28-án 15-18 óra között a fő téren megrendezésre kerül az 5. Jótékonysági Sport- és Családnap (Nagyböjti Jótékonysági Sportnap). Idén egy balesetet szenvedett fiúnak, Beliánnak, a gyógykezeléséért lesz a gyűjtés. Beliánt 2 éve elgázolta egy autó, azóta éber kómában el, édesanyja otthon gondozza. Adományunkkal mi is segíthetünk, hogy valóra váljon egy álom. Adományozhatunk a rendezvényen vagy átutalással: Sződligeti Római Katolikus Egyházközség 64700124-10001181 Beliánért.

A program a következő:

15.00 – Jótékonysági futás / minimaraton

Közben:

15.30 – 16.30 a katolikus templomban – Uzsalyné Pécsi Rita neveléskutató előadása: Mitől lesz boldog felnőtt a gyerek?

RépaRetekmogyoró koncert – arcfestés lufi hajtogatás – aszfaltrajz – sütivásár – kürtöskalács – kenyérlángos – és további változatos családi és gyermek programok – TOMBOLA

17.00 – CROCKODEAL EGYÜTTES koncert

A szalvatoriánus szerzetesközösség két gyalogos zarándoklatot szervez a nyáron. Az első Hidasnémeti- Krakkó július 12-20. A második Bielsko Biala- Czestochowa augusztus 5-12. Bővebb információ: www.salvator.hu és www.mercy-pilgrim.eu. Jelentkezési határidő: június 30.

A plébániánkon a Jubileumi alapítvány működik, amely az egyházközségünk hitéletét és az egyházi kezdeményezéseket támogatja. Sződligeti Római Katolikus Egyházközség Jubileumi Alapítványa 19185002-1-13.

Isten éltessen minden Dénes, Zsolt és Gyula nevű testvéreinket és mindazokat, akik a héten ünneplik születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

„Bízzál a Mindenható Istenben: bízzál, ismét mondom: bízz, bízz erősen az Úrban! Mindent tőle várj!”