Hirdetések, 2024. 02. 11., Évközi 6. vasárnap

Ezen a héten kezdődik a Nagyböjt. A nagyböjti idő Hamvazószerdától Nagycsütörtök estig tart. A nagyböjti idő célja Húsvét ünneplésének előkészítése. A nagyböjti liturgia hangolja ugyanis a húsvéti misztérium megünneplésére mind a keresztségre készülőket, mind a hívőket, akik visszaemlékeznek keresztségükre és bűnbánatot tartanak. Ez a szent idő negyven napig tart. A választott nép negyven évig tartózkodott a pusztában, Jónás negyven napos böjtöt hirdetett Ninivének, és maga az Üdvözítő is negyven napig böjtölt.

Az Egyházban a nagyböjti idő a bűnbánat jegyében telik. A szent negyven nap alatt péntekenként kötelező hústilalom van, amely vonatkozik a 14. életévüket betöltött hívekre. Hamvazószerdán és Nagypénteken szigorú böjt (hústilalom és elfogyasztott étel mennyiségének korlátozása) van, amely a 18-60. év közötti hívekre érvényes.

Hamvazószerdán szentmise 17.00 -kor lesz, melynek keretében hamvazás szertartásában részt veszünk.

Pénteken falukeresztutat szervezünk. Az esti szentmise után kb. 18 órakor találkozzunk a templomunk előtt, és fáklyás kísérettel községünk utcáin eljutunk a temetőbe. Útközben a keresztúti állomásokról elmélkedünk. Hozzunk magunkkal gyertyát vagy fáklyát.

A plébániánkon a Jubileumi Alapítvány működik, amely az egyházközségünk hitéletét és az egyházi kezdeményezéseket támogatja. Aki magáénak érzi az alapítvány célkitűzéseit, kérjük segítsen! (Sződligeti Római Katolikus Egyházközség Jubileumi Alapítványa 19185002-1-13)

Az Új Ember közli Ferenc pápa jan.11-i katekézisét. Ekkor mondta: „Mindent azért kaptunk, hogy gondozzuk, nem azért, hogy kizsákmányoljuk”. A Mértékadóban Király Eszter mondja: „A szeretetnek annyiféle arca van, ahányféle a szenvedés”.

Isten éltessen minden Lídia, Lívia, Bálint, Julianna és Lilla nevű testvéreinket és mindazokat, akik a héten ünneplik születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

“Tartsd nagyon fontos gondnak egészséged helyreállítását, hogy Istennek jobban szolgálhass, és többet tehess az Ő dicsőségére és a felebarát üdvére!”