Hirdetések 2024. 03. 17., Nagyböjt 5. vasárnapja

Tart a Nagyböjt. Használjuk fel ezt az Isten adta szent időt. A szent Negyvennap alatt péntekenként kötelező hústilalom van, amely vonatkozik a 14. életévüket betöltött hívekre.

Minden pénteken keresztúti ájtatosságot a mise után, azaz 18 órakor tartunk.

Március 20-án 9.30-tól szeretnénk tartani nagytakarítást a templomban. Minden segítőre szükség van. Aki szeretne segíteni, jelentkezzen Szaniszló atyánál.

A három falu keresztútját március 23-án tartjuk. Idén Sződről 9 órakor indulunk és Csörögön keresztül délután érkezünk Sződligetre. A keresztút alatt gyónási lehetőség is lesz. Az érkezés várható időpontja 14-15 óra. Aki szeretne részt venni a keresztúton jelentkezzen Szaniszló atyánál.

A plébániánkon a Jubileumi Alapítvány működik, amely az egyházközségünk hitéletét és az egyházi kezdeményezéseket támogatja. Aki magáénak érzi az alapítvány célkitűzéseit, kérjük, segítsen! (Sződligeti Római Katolikus Egyházközség Jubileumi Alapítványa 19185002-1-13)

Szent Rita Karitász szeretne tartós élelmiszert vinni a rászoruló testvéreinknek Húsvétra. Aki teheti, kérjük, hozzon a templomba vagy a plébániára tartós élelmiszert március 20ig.

Telefonos adományvonalon bekapcsolódhatunk a Karitász segítő munkájába: ha hívjuk az 1356-os telefonszámot, hívásonként 500 forinttal segítünk.

Olvassuk a katolikus sajtót! Az Új Ember közli Ferenc pápa február 7.-i katekézisét. Ekkor mondta: “Láthatjátok, a szomorúság, mintegy a kedvetlenség kedvelése; olyan, mintha egy keserű, cukormentes rossz cukorkát szopogatnánk.” A Mértékadó elemzi a Dűne második részét. A Keresztény Élet hírt ad arról, hogy Sík Sándor István Király drámáját bemutatta a Nemzeti Színház.

Isten éltessen minden Sándor, József, Klaudia, Benedek és Emőke nevű testvéreinket és mindazokat, akik a héten ünneplik születésnapjukat vagy házassági évfordulójukat!

“Emeld Istenhez a szívedet és minden gondolatodat, mert Ő a te egyetlen segítséged!” Boldog Jordan Ferenc, a szalvatoriánus szerzetesrend alapítója lelki naplójából

Húsvét megünneplése a templomunkban

2024.03.24. Virágvasárnap a szentmiséken megszenteljük a testvérek által hozott barkát. Felhívom a Testvérek figyelmét a nagyböjti gyónás és szent áldozás fontosságára. Virágvasárnappal nyitjuk meg a Nagyhetet, amelyen még egyszer megfontoljuk üdvösségünknek nagy titkát, Krisztus szenvedését, halálát és feltámadását. Nagycsütörtökön, az esti misével elkezdődik a Húsvéti Szent három nap, ami a húsvétvasárnapi esti dicsérettel végződik.

2024.03.28. Nagycsütörtökön, de. 10 órakor a váci piarista templomban Krizma szentelési mise lesz. Este az Utolsó Vacsorára emlékezünk. Felidézzük Jézus szolgáló szeretetét, amellyel megmosta tanítványainak lábát, és átéljük az Oltáriszentség alapítását. Az ünnepélyes szentmise 18.30-kor kezdődik. A szentmise után virrasztunk a börtönbe zárt Jézussal; a szentségimádás este 8 óráig tart.

2024.03.29. Nagypénteken Urunk kínszenvedésére és kereszthalálára, az Újszövetség egyetlen áldozatára emlékezünk. Krisztus a mi bűneinkért is szenvedett, és halt meg. A kereszt, mely egykor a szégyen fája volt, Krisztus világot megváltó győzelmének jelévé vált, ezért hódolunk előtte. Egész nap szigorú böjtöt tartunk. A keresztúti ájtatosságot 17 órától tartjuk. A nagypénteki szertartás a keresztút után kb. 17.30-kor kezdődik. A szertartás után Jézus sírjánál 19 óráig virrasztás lesz.

2024.03.30. Nagyszombaton az Egyház Urunk sírjánál időzik, az Ő szenvedéséről és haláláról elmélkedik. A szentségimádás rendje: de. 9 órától – Oltáregyesület, 9.30 -tól Rózsafüzér Társulat, de. 10.00 -től – Szent Rita Karitász Csoport, de. 10.30-től – énekkar, 11.00-től ministránsok (a délelőtti szentségimádást ők fejezik be), 18 órától szentségimádás a mise kezdéséig.

2023.03.30. A szombat esti liturgia már a Húsvét Vigíliája. Az ősi hagyományok szerint, ezt az éjszakát az Úrnak kell szentelni. Az Evangélium intő szavai szerint, a kezükben égő gyertyát tartó hívek hasonlókká lesznek azokhoz, akik Uruk érkezésére várnak, hogy amikor megjön, ébren virrasztva találja őket. A szentmisére hozzanak magukkal egy-egy szál gyertyát. Az ünnepélyes szentmise 19 órakor kezdődik a templom előtt a tűzszentelés szertartásával. A szentmise után feltámadási körmenet lesz.

A húsvéti miserend

Húsvétvasárnap:

8.00, (A mise után megszenteljük a hívek által hozott húsvéti ételeket.)

11.00 (A mise után megszenteljük a hívek által hozott húsvéti ételeket. Utána tojás keresés lesz gyerekeknek),

Húsvéthétfő: 8.00, 11.00